Klasyczne kanapy

Jest 53 produktów.

Pokazano 1-53 z 53 pozycji
Filtrowanie

Cena

1 245,00 zł - 2 430,00 zł

Styl

Szerokość mebla

120 - 250

Dodatkowe opcje

Pokaż/ukryj opcje

powierzchnia spania

idealne przeznaczenie

Klasyczne kanapy dla każdego pokoju

Tapicerowane proste kanapy w stylu klasycznym są przede wszystkim stylowe i godne szacunku. Tapczany klasyczne wykonane w tym stylu są preferowane przez osoby szanujące tradycję i preferujące konserwatyzm. Kanapy w klasycznym stylu ale w nowoczesnym domu uzupełniają różne elementy wyposażenia wnętrz o tradycyjnych formach. Mechanizm transformacji i materiał obiciowy są w pełni zgodne z nowoczesnymi trendami. Klasyczne kanapy klasy premium cieszą się większą popularnością niż sofy ekonomiczne. Tłumaczy się to tym, że tego typu meble są umieszczane w salonie, w gabinecie, w recepcji firmy. Klasyczne miękkie kanapy rzadko wykorzystywane są jako miejsce codziennego wypoczynku , częściej pełnią funkcję ozdobną. Wypełniacze i mechanizmy transformacji wewnątrz takich produktów są takie same jak w innych nowoczesnych typach sof, a główną różnicą jest wygląd produktu. Dlatego proste klasyczne kanapy różnią się od innych kształtem, tapicerką i materiałami dekoracyjnymi.

Klasyczna kanapa i jej style

Coraz większą popularnością cieszą się kanapy klasyczne, dlatego trzeba nauczyć się odróżniać ten styl od innych. Ponadto styl „klasyczny” to połączenie trendów wzorniczych takich jak:

  • Barokowy. Masywne meble o zaokrąglonych liniach, brak bujnego wystroju.
  • Rokoko. Sofy z dużą ilością elementów dekoracyjnych.
  • Gotyk. Meble luksusowe, wykonane w ciemnych kolorach, są kute detale, drogi materiał obiciowy
  • Imperium. Drogie meble z dużą ilością metalowych wstawek.

Najczęściej w sklepach znajdują się nowoczesne klasyki, które nieco różnią się od standardowych. Jako materiał obiciowy najczęściej używana jest skóra, jasnym przedstawicielem jest uniwersalna klasyczna sofa typu cambridge, kupowana do ekskluzywnych wnętrz.

Na co zwrócić uwagę kupując kanapę

Aby dowiedzieć się, jaki rozmiar powinna mieć prosta klasyczna kanapa, należy dokładnie określić, gdzie będzie stać. Musisz także zwrócić uwagę na mechanizm transformacji, ponieważ może nie być odpowiedni dla określonego pomieszczenia. Konieczna jest decyzja o tapicerce, ponieważ jest to jeden z głównych wyznaczników luksusu i wartości klasycznej kanapy. Kolorystyka mebli tapicerowanych powinna w pełni pasować do wnętrza pokoju i reszty mebli w pokoju.

Kanapy w stylu klasycznym

Klasyka obowiązuje również w kanapach. Klasyczna kanapa to połączenie stylu z wygodą, takie meble tapicerowane pasują do każdego pomieszczenia

do góry
  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło