Świece zapachowe

Aktualnie brak produktów, których szukasz. Sprawdź nasze inne propozycje.

Meble tapicerowane
Sofy do salonu

Dekoracyjne świece zapachowe

Przytulność w domu tworzy nie tylko wnętrze i wystrój, ale także niepowtarzalny, niepowtarzalny zapach. Świece zapachowe podtrzymują pożądany nastrój i sprawiają, że w ciągu kilku minut domowe otoczenie staje się ciepłe i przytulne, odświętne lub romantyczne. Dodatkowo obserwowanie płonącej świecy uspokaja i pomaga zapomnieć o problemach. Pierwsze świece zapachowe pojawiły się już w starożytności, używano ich w świątyniach do różnych rytuałów. Później zaczęto ich używać jako urządzeń oświetleniowych. Dziś świece stały się popularnym elementem wystroju, mają oryginalny design i są w stanie wypełnić pomieszczenie niemal każdym aromatem - kwiatowym kadzidłem, zapachem ulubionych perfum czy pyszną mgiełką owocową.

Jak wykorzystać świecę zapachową

Świece zapachowe do domu mogą różnić się od siebie zapachem, wyglądem i czasem palenia. Świece sprzedawane są zarówno pojedynczo jak i w zestawach. Występują w wersji klasycznej oraz w wersji nowoczesnej, gdy świecę umieszcza się w kubku lub słoiku. Aby określić produkt wysokiej jakości, wystarczy go powąchać. Tanie świece mają mydlany zapach chemiczny i lepiej odmówić zakupu takich próbek.

Aby w pełni ujawnić aromatyczny skład świecy i osiągnąć pożądany efekt, ważne jest prawidłowe stosowanie tego produktu:

  1. zapalić w wentylowanym pomieszczeniu;
  2. nie zostawiaj palenia dłużej niż 2-3 godziny z rzędu;
  3. nie zapalaj zbyt wielu świec jednocześnie, zwłaszcza w małym pomieszczeniu, ponieważ skoncentrowany aromat może powodować zawroty głowy, a nawet migrenę;
  4. wyciąć zbyt długi knot, aby aromat nie był zniekształcony;
  5. nie używaj świec zapachowych w pobliżu stołu podczas jedzenia.

Przy pierwszym użyciu może się wydawać, że świeca zapachowa nie pachnie wystarczająco mocno. Nie bądź zawiedziony! Z reguły aromat jest maksymalnie ujawniany podczas drugiego i kolejnych rozpalenia.

do góry
  • Rejestracja

Zarejestruj konto
Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło