Żyjmy kolorowo – najmodniejsze kolory mebli tapicerowanych, które dodadzą wnętrzu stylu!

Kolor to coś więcej niż tylko dodatek do wnętrza. Często nie zastanawiamy się, jaki wpływ na nas mają barwy, które nas otaczają i jak ogromną rolę odgrywają w naszym życiu. Czy to, że założyłeś dzisiaj żółtą koszulkę zamiast czerwonej ma znaczenie? Czy niebieski kolor, który wybrałeś do pomalowania ścian w kuchni jest przypadkowy? W nauce istnieje termin psychologii koloru, która próbuje wyjaśnić wpływ barw na naszą codzienność. Wniosek jest jeden: kolory determinują nasze życie. Odzwierciedlają nasze emocje, przeżycia, doświadczenia, osobowość, wpływają na samopoczucie. Dlatego właśnie tak ważny jest wybór odpowiednich kolorów do wnętrza, w którym żyjemy.

Stylowe kolory mebli do salonu, czyli co przyniesie nam kolejny rok.

WSGN – ekspert w dziedzinie trendów branży kreatywnych z Londynu wyróżnił kilka kolorów, które w najbliższym czasie będą królować na salonach. Są to dobrze nam znane z poprzednich sezonów palety barw, inspirowane naturą, ale w zupełnie nowych odsłonach. Zieleń, niebieski, żółty, a może czerwony? Zobacz nasze interpretacje. 

Wyrazisty akcent, czyli modny narożnik do salonu

Badania pokazują, że większość społeczeństwa bywa jednak zachowawcza w kwestii kolorów. Wprowadza je do swojego życia z dużą dozą ostrożności. A co, gdyby tak na przekór hasła „mniej znaczy więcej” postulować „więcej znaczy radośniej”? Oczywiście kolory nie zawsze muszą oznaczać chaos – mądry dobór palety barw jest tu mile widziany. Dlatego nasza pierwsza propozycja to narożnik do salonu w pięknym, głębokim kolorze AI Aqua, który na sam widok przywołuje wyobrażenia o Lazurowym Wybrzeżu. My wybraliśmy tkaninę tapicerską z gamy SOLAR o numerze 74, która jest miła w dotyku i ze względu na łatwość czyszczenia sprawdza się zwłaszcza u właścicieli czworonogów czy małych dzieci. W połączeniu z narożnikiem SENSEI będzie stanowić kombinację idealną do dużego salonu w stylu loftowym.

Narożnik SENSEI w pięknym kolorze Aqua
Narożnik SENSEI w pięknym kolorze Aqua

Żółty kolor zawojował świat designu. Jego przeróżne odcienie widać w modzie, wystroju wnętrz, nowych technologiach i wszystko wskazuje na to, że pozostanie z nami na długo. W 2021 przybierze postać… sorbetu cytrynowego (ang. Lemon Sherbet)! Zmiksowaliśmy go ze skandynawską sofą EVO i efekt jest zachwycający!

Skandynawska sofa EVO marki Allmeblo
Skandynawska sofa EVO marki Allmeblo

W nowym roku nie zabraknie także królującej już od kilku sezonów zieleni. Oprócz znanego nam butelkowego odcienia, przybierze ona nieco przygaszoną formę: Quiet Wave. Jeśli uważasz, że to dla ciebie zbyt odważne posunięcie, użyj koloru jako dodatku. Nam idealnie spasował jako tapicerka poduszek w stylowej sofie do salonu JUNGLE – niebanalnie i nienachalnie! 

Stylowa sofa do salonu JUNGLE marki Allmeblo
Stylowa sofa do salonu JUNGLE marki Allmeblo

Stylowa sofa do salonu – postaw na klasykę

Szary to coś pomiędzy; oznacza równowagę i potrzebę wyciszenia. Nie bez powodu to, obok czerni i bieli, jeden z najczęściej wybieranych przez nas kolor. Ciężko wyobrazić sobie jego niebanalną odsłonę, bo przecież szary to szary, ale… właśnie za to go uwielbiamy. W połączeniu z nowoczesną, rozkładaną sofą LIFE ST z tkaniną METRO 90 świetnie sprawdzi się we wnętrzu w każdym stylu: zarówno loftowym, jak i boho, skandynawskim czy glamour.

Nowoczesna, rozkładana sofa do salonu LIFE ST
Nowoczesna, rozkładana sofa do salonu LIFE ST

Beż is coming!

Beż powraca w ukochanym przez nas wydaniu. Jako hołd dla naturalności, nonszalanckiego, ale dobrego jakościowo minimalizmu, wprowadzającego do wnętrz dużo ciepła i przytulności. Wnętrza nude koją zmysły, uspakajają, są też bardzo wdzięczne, jeśli chodzi o możliwości aranżacyjne. Możesz zarówno poeksperymwntować z różnymi jego odcieniami w zakresie jednej palety barw, ale dobrze będą tu pasować złoto, naturalne materiały, jak marmur czy drewno, czy bardziej nieoczywiste połączenia: z bielą, czernią czy szarością. Nam wyjątkowo pasuje do narożnika skandynawskiego NORBI ST z solidnymi, drewnianymi nóżkami w kształcie stożka.

Narożnik skandynawski NORBI ST na solidnych, drewnianych nóżkach
Narożnik skandynawski NORBI ST na solidnych, drewnianych nóżkach

Stylowe meble do salonu – dla każdego z nas tak naprawdę oznacza to coś innego. Znajdź własną definicję stylu, a trendy niech będą przede wszystkim inspiracją do tworzenia czegoś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju.