zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Porady / Sugestie / Trendy

Najnowsze wpisy

Wybór materiału na meblu tapicerowanym
06-11-2015r

Znalezione obrazy dla zapytania wybór        WYBÓR MATERIAŁU NA MEBLU TAPICEROWANYM  

Bardzo często przy wyborze nowych mebli do mieszkania mają Państwo możliwośc wyboru obicia. Możecie dokonac wyboru nie tylko koloru mebla ale również materiału/materiałów z jakiego zostanie wykonany. Te niewątpliwe zalety stwarzają możliwośc zaprojektowania własnego, niepowtarzalnego wypoczynku zgodnego z najnowszymi trendami i odpowiadającego naszym spersyfikowanym gustom. Jednak często niestety zamiast dac satysfakcje tak zróżnicowany wybór nastręcza nam problemów. Częstymi problemami w wyborze materiału są:

-Brak informacji na temat właściwości materiałów
-Niedoinformowani lub niedoświadczeni sprzedawcy mający na uwadze tylko swój zarobek
-
Ufnośc w monitor komputera
-Kupno wzrokowe na podstawie tego co się nam podoba

Aby pomóc Państwu w wyborze proponujemy kilka podstawowych pytań na które należy odpowiedzieć przed wyborem materiału:

-Czy w domu są zwierzęta? Jeśli tak to jakie? Pamiętajmy że inny typ materiału nadaje się dla właścicieli kotów a inny dla właścicieli psów. Jeśli mają Państwo koty oraz psy wybór materiału ogranicza się jeszcze bardziej. Doświadczony konsultant na pewno znajdzie jednak i dla Państwa propozycję.

-Czy w domu są małe dzieci? Czy w przyszłości obejmującej staż naszego mebla się pojawią? Jeśli jesteśmy szczęśliwymi rodzicami doświadczenie podpowiada nam, że materiał musi byc łatwy w utrzymaniu czystości, najlepiej aby nie zostawiał zacieków po czyszczeniu, nie wycierał się szybko, a jednocześnie nie był uczulający dla dziecka. Przyszli rodzice w większości nie mają aż tak strasznych wyobrażeń na temat utrzymania czystości więc to pytanie pojawiło się u nas :)

-W jakim pokoju będzie stał nasz mebel? Czy będzie stał blisko źródeł ciepła? Czy będzie wystawiony na częstą ekspozycję w promieniach słońca? Tutaj również należy zastanowic się nad specjalnym materiałem o innych właściwościach niż standardowe, o mniejszym stopniu tracenia barwnika.

-Czy nasz mebel będzie służył do spania codziennego? Czy będzie to spanie okazjonalne, dla gości? Jeśli mebel będzie służył do spania codziennego najlepiej wybrac jak najbardziej naturalne materiały. Nie polecamy tu sztucznych materiałów tym bardziej ekoskóry.

Znamy już odpowiedzi na nasze pytania. Co dalej? Najlepiej skonsultowac się ze sprzedawcą i powiedziec na czym Państwu zależy przy użytkowaniu mebla. Zapytac o trendy, nowości aby nasz wypoczynek był jeszcze poza funkcjonalnością modny przez kilka najbliższych lat. Warto zapytac czy producent wykonywał już meble w takim obiciu i jakie są opinie klienta?

Rzecz najważniejsza:

Jeśli nie jesteście pewni poproście o przesłanie próbek materiałów polecanych przez sprzedawcę. Każdy godny zaufania, będący pewnym swoich słów sprzedawca wyśle Wam próbki. Jeśli nie chce wysłac może lepiej poszukac innego sprzedawcy...?

Na koniec podsumujemy grafiką Nie ważne jaki będzie Twój wybór WAŻNE że będzie przemyślany!