Jakie łóżko wybrać do małego pokoju dziecięcego?

list Kategoria: Pokój dziecięcy

Jakie łóżko wybrać do małego pokoju dziecięcego?

W końcu nadszedł ten dzień. Twoje maleństwo jest już na tyle duże, że łóżeczko idzie w odstawkę, a z rodzicami nie wypada spać, bo co powiedzą koledzy z przedszkola? Pierwsza, poważna decyzja w jego życiu zapadła: będzie miało swój własny pokój! Problem pojawia się, kiedy do zagospodarowania jest niewielka przestrzeń. Co zrobić, by na kilku metrach urządzić małe, ale przytulne gniazdko dla Twojego urwisa i jakie łóżko do pokoju dziecięcego wybrać? Mamy kilka patentów.

Łóżko dla dziecka – wybór na lata?

Klasycznym, a jednocześnie sprawdzonym rozwiązaniem jest tapicerowane, wąskie łóżko. Musimy pamiętać, że meble do pokoju dziecięcego powinny rosnąć razem z nim, bo trudno byłoby je ciągle wymieniać, dlatego prostota jest tu mile widziana. W roli tego pierwszego świetnie sprawdzi się łóżko kontynentalne BELLUNO od Allmeblo. Miękki zagłówek pozwala wygodnie się rozsiąść i poczytać książkę, a drewniane nóżki sprawiają, że przestrzeń nabiera lekkości i ułatwia sprzątanie. Dodatkowo, w przyszłości, można je z łatwością zamienić na duże łóżko sypialniane, kupując drugie takie samo i scalić je w jedną konfigurację dzięki specjalnym łącznikom dostępnym w Allmeblo. Uwielbiamy mądre rozwiązania!

Sofa do pokoju dziecięcego – czy to może się udać?

Sofa to niezaprzeczalnie najbardziej funkcjonalny mebel na świecie. Za dnia stanowi miejsce do odpoczynku, spędzania czasu ze znajomymi, w nocy zamienia się w sypialnię i pozwala odpłynąć w świat marzeń i wyobraźni. Dodatkowo, przy małych wnętrzach, najlepszym wyborem będzie taka z pojemnikiem do przechowywania. Z powodzeniem możemy schować w nim nie tylko pościel, ale też zimową odzież czy nieużywane zabawki. Synonimem wielofunkcyjności jest mała sofa ARLO 2, która w połączeniu z łatwo czyszczącą tkaniną sprawi, że będzie to mebel do pokoju dziecięcego na wagę złota. W zestawie otrzymasz także pufę, dzięki której zyskasz miejsce do siedzenia, a w razie potrzeby stworzysz dodatkową powierzchnię do spania. 

Meble do pokoju dziecięcego – stawiaj na klasykę, szalej z dodatkami!

Urządzając pokój dziecięcy powinniśmy pamiętać przede wszystkim o komforcie jego przyszłego lokatora. Dzieci uwielbiają jaskrawe kolory, postaci z bajek czy zabawki, które zajmują dużo przestrzeni i nie sposób je od tych pomysłów odwieźć. Najlepiej zatem pójść na kompromis i pozostawić dziecku wybór dodatków. Pościel z Elzą z Krainy Lodu, dywan z torem dla samochodów czy zasłony w różowym kolorze to rozwiązania, które łatwo i bez zbędnego wydawania pieniędzy zamienisz wraz z wiekiem dziecka. Ty natomiast zajmij się takim dopasowaniem mebli, by służyły one na długo i zapewniały odpowiedni komfort użytkowania. 

Czasami trzeba się nieźle nagimnastykować, by, nie mając dużej przestrzeni do zagospodarowania, urządzić pokój dziecka zgodny z jego upodobaniami, przy tym funkcjonalny i przytulny, z miejscem do przechowywania, nauki, zabawy i spania. Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek pomogą Ci znaleźć złoty środek i bez problemu wybierzesz odpowiednie łóżko do małego pokoju dziecięcego.

Łózka dla dzieci

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Zarejestruj konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się do konta albo odzyskaj hasło